Yarışma Tüzüğü

 
jesus @ 07.02.2015 06:26:15

TÜRKİYE KANARYA VE KAFES KUŞLARI FEDERASYONU YARIŞMA TÜZÜĞÜ

Bu tüzük TKKKF yönetim kurulunun verdiği yetki ile Oğuz Özkaya tarafından düzenlenmiş TKKKF yönetim kurulunca onaylanmıştır.

Bu tüzük TKKKF’nin düzenlediği tüm yarışmalarda uygulanır. Yarışmaların belirli bir düzen ve disiplin içinde geçmesini sağlar. Yarışmalar katılan dernekler ve üyeleri ile katılan tüm yarışmacıları istisnasız bağlar. Yarışmaya katılan herkes bu tüzüğü okumak, öğrenmek ve uygulamakla yükümlüdür.

Bu tüzük TKKKF üyesi derneklere posta ile bir adet gönderilir ve TKKKF’nin resmi internet sitesi www.tkkkf.org.tr de yayınlanır.

Bu tüzükte belirtilen kuralları bilmemek mazeret olarak gösterilemez ve mazeret kabul edilemez.

Yarışma Salonlarının Özellikleri:

Yarışma yapılacak salonlar iki günlükler için 1000m2 den büyük ve en az 2000 kişiyi misafir edecek büyüklükte tek günlükler için 500m2den büyük en az 750 kişiyi misafir edecek büyüklükte modern, temiz, havalandırmalı, yeterince ılık olmalıdır. Misafirlere yetecek kadar masa ve sandalye bulunmalı yeterli otoparkı olmalıdır.

İki günlük yarışmalarda gece salon ısısı 10 C nin altına düşmemeli muhakkak gece güvenlikçisi olmalıdır. Salonların Tuvaletleri temiz olmalı tuvaletlerde sabun, tuvalet kâğıdı ve kâğıt havlu muhakkak olmalı tuvaletler dernek görevlileri tarafından düzenli kontrol edilme bu malzemeler bittikçe yerine yenileri konmalıdır.

Salonlarda misafirlerin ihtiyaçlarını karşılayacak çay, kahve, meşrubat ve yemek satışı yapacak stantlar bulunmalıdır (yemek satışı için konulacak standın yerine dikkat edilmeli salonu yemek kokusu sarmamasına özen gösterilmelidir.)satış yapan firmaların şehrin özelliğini taşıyan yiyecekler yapmalarına ve temizliğine özen gösterilmelidir. Hiç bir dernek bedava bir şeyler ikram etmek zorunda değildir bu tür ikramlar tamamen derneğin kendi insiyatifindedir. Çay bardakları hijyen açısından plastik ve tek kullanımlık olmalıdır.

Yarışma Standları ve Salon Düzeni:

Yarışma Salonunda yarışma kuşlarının konulacağı yeterli yarışma standı olmalıdır. Bu en az 1500 kuş gelecek şekilde hesaplanmalı ve tedarik edilmelidir. Eksik stant olması yarışma kuşlarının stant harici yerlerde sergilenmesi yarışmayı düzenleyen derneğe ceza gelmesine sebebiyet verebilir. Bu stantların enalt sırası yerden azami 60cm yükseklikte olmalı en üst yüksekliğide 160 cm geçmemelidir. Stantların devrilmelere karşı emniyetli bir sistemle kurulmasına dikkat edilmelidir.

Yarışmayı düzenleyen dernek yarışma sabahı saat 9.00da stantları ve salon düzeni hazırlanmış olup, salonu yarışmacı ve ziyaretçilere açmakla mükelleftir. Yarışmaya kayıtlar 2 günlük yarışmalarda Cumartesi 1 günlük yarışmalarda Pazar saat 9.00 da başlar.12.00da sona erer. Saat 12 den sonra gelen yarışmacılar Uçak rötarı yol kapanması gibi sebepler dışında hiçbir şekilde kayıt edilmez. Geç kayıt yarışmanın akışını etkiliyorsa yapılamaz.

 


R_2f
Sponsorlar

Linkler


tkkkf.com Yarışmalar İstatistik BilezikTürk

info@tkkkf.com

R_4a
R_4b
R_4c
R_4d
R_4e
R_4f
R_4g
R_4h
R_4i
R_4j
R_4k
R_4l


© Türkiye Kanarya ve Kafes Kuşları Federasyonu  V1.0-208, - Written by Jesus_Tr
Sayfa Başına Git