AGI

 
agi @ [E] Irk Kanaryaları
KriterPuanStandartHatalar
Baş, boyun, yaka15A.G.I. yi diğer bütün kıvırcık türlerden ayıran özellik, tamamı ya da kısmen var olan kalkık boyunluğun enseden gelerek kafayı içine alan bir kapüşon oluşturmasıdır. Baş yuvarlak, iri ve çok hacimli olmalıdır. İçe kıvrık yaka (oluk şeklinde) derin ve boyunla uyum içindedir. Yaka gaganın altında geniş ve derindir. Gaga kuvvetli ve koniktir. Yukarı kıvrık ense tüyleri bir başlık, kapüşon oluştururKapüşonsuz. Düz tüylü kafa. Ufak, ince kafa. Yaka kesintili ve/veya derin değil belli belirsiz
Baş, boyun, yaka15İyi gelişmiş yüzgeçler, yukarı doğru azalmadan mümkün olduğu kadar yükselmelidir. Kanatlara doğru hafifleyerek, simetrik olarak yaklaşır.Zayıf ve eğik. Yüzgeç yok, simetrik değil. Göğse doğru veya göğse karışmış. Karın üzerinden çıkmış karışık yüzgeçler.
Boy10En az 21 cm. olmalıdır.21 cm. altında.
Tüy yapısı10Esnek ve kaliteli. Çok hacimli, düzgün ve geniş olmalıdır. Bütün renkler olabilir.Hacimsiz, kısa, sert veya çok yumuşak
Manto10Yaygın, geniş, uzun tüylerle uyumlu bir kıvırcıklık oluşturur, güzel bir gül şeklindedir, sırtın merkez noktasından başlayarak öne ve yanlara doğru açılan tüylerden bir taç oluşmalıdır. Kuyruk sokumu bölgesinde bol tüylerden oluşan sağa sola doğru açılmış buket mantoyu tamamlar.Orta çizgisi ile simetrik. Gül şeklinde değil. Hacimsiz veya tek taraftan çıkan tüylerden oluşmuş.
Göğüs ve karın10Göğüs tüyleri birbirine benzer şekilde, yukarı doğru uzamalıdır. Göğüs bir yelpaze şeklindedir. Göğüste çukur bölgeler olmamalıdır. Karın tüyleri yukarı doğru yükselir ve göğüs ile boşluk oluşturmadan birleşir Karın tüyleri çok kıvırcıktır. Göğsün iki yanının simetrik olması istenir.Kapalı kabuk görünümünde. Kademeli bir göğüs değil. Çok dağınık.
Kuyruk10Tek tip uzun ve geniş tüyler kuyruk uçunda bir kare oluşturur. Kuyruğun üst kısmında çok sayıda uzun ve geniş horoz tüyü bulunur.Kısa, kırlangıç kuyruğu inceliğinde veya çatallı.
Duruş5Gururlu ve güçlüdür. Tünekte 60 derece açı ile ve hafif eğimli duran kuyruğu ile haşmetli bir duruş sergiler.Eğik, tünek üstünde yatık.
Kanatlar5Kanatlar, düzenli ve güçlüdür. Kanatlar çok hafif kuyruk üstünde çakışır.Abartılı kesişen.
Bacaklar, ayaklar5Güçlü, büyük bacakları ile tüneği sağlam kavrar. Temiz ve pulsuz bacakları olmalıdır.Bacaklar dik ve ince. Tırnaklar kırık.
Genel kondisyon5Sağlıklı, temiz, bir şekilde kendini güzel sergilemelidir.Pis, sağlıksız. Tedirgin kendini sergileyemiyor.
 


R_2f
Sponsorlar

Linkler


tkkkf.com Yarışmalar İstatistik BilezikTürk

info@tkkkf.com

R_4a
R_4b
R_4c
R_4d
R_4e
R_4f
R_4g
R_4h
R_4i
R_4j
R_4k
R_4l


© Türkiye Kanarya ve Kafes Kuşları Federasyonu  V1.0-208, - Written by Jesus_Tr
Sayfa Başına Git