Norwich

 
norwich @ [E] Irk Kanaryaları
KriterPuanStandartHatalar
Biçim/Duruş/Tip/Boy25Vücut kısa, tıknaz ve doludur. Göğüs dolu geniş ve gaganın altından başlayıp kuyruğa kadar yarım daire görüntüsü vermelidir. Sırt geniş ve yuvarlaktır. Sırt göğüs mesafesi kuşa yuvarlakmış görüntüsü verir. Kuş çok asil durur. Ne çok dik ne çok yatık. Ağırkanlı, soğuk bir duruş sergiler. Boy 16-16.5 cm dirBodur değil. Göğüs dar ve yeterince olgun değil. Sırt düz. Tip uzun. İstenilen biçimden çok uzak. Çok dik veya yatık. Çok büyük veya çok küçük
Tüy yapısı20Tüyler gür, zengin, sık ve parlaktır. Horoz tüyleri olmamalıdır.Çok uzun, horoz tüyü var. Kırık telekler, pis tüyler. Göğsü çok ağır.
Ense ve Boyun10Ense ve boyun kısa, dolgun ve geniştir.Düzleşmiş boyun veya ense.
Baş10Baş yuvarlak, dolgun ve büyük. Alın geniş ve iri, yanaklar tombul. Gaga kısa ve konik. Gözler gaga uzunluğuna oranla iyi yerleşmiş ve belirgin. Kaşsız.Baş yassı, alın yok. Kafa ufak
Kanatlar10Kanatlar vücuda yapışık ve kısa. Kuyruk üstünde çaprazlanmadan durmalıdır.Kanatlar uzun ve/veya düşük. Kanatlar çakışık veya çarpık.
Renk10Turuncu ve kırmızı dahil bütün renkler görülebilir. Tüyler aynı tonda Renklenmiş (homojen) olmalıdır.Suni renklendirme nedeniyle iki renkli. Tüylerin rengi çok açık.
Kuyruk5Kuyruk kuşun bütünlüğü ile uyumlu, sıkı ve kısa. Vücut ile orantılıdır.Kuyruk çok uzun. Düşük görünüyor.
Bacaklar ve Ayaklar5Bacaklar ne çok uzun ne çok kısa. Heybetli. Butlar ancak hareket ettiğinde görünmelidir.Çok uzun veya çok kısa. Yeterince dolgun olmayan bir vücuda göre butlar çok belirgin duruyor.
Genel Kondisyon5Sağlıklıdır. Kusur ve şekil bozuklukları yoktur.Sağlıklı değil. Tüylerinde toplanmalar var.
 

R_3c
R_3d
R_3e
R_3f
R_3g
R_3h
R_3i
R_3j
R_3k
R_3l

Sponsorlar

Linkler


tkkkf.com Yarışmalar İstatistik BilezikTürk

info@tkkkf.com© Türkiye Kanarya ve Kafes Kuşları Federasyonu  V1.0-208, - Written by Jesus_Tr
Sayfa Başına Git