Lizard

 
lizard @ [E] Irk Kanaryaları
KriterPuanStandartHatalar
Sırt Deseni30Sırt deseni yarım ay veya balık pulu şeklindedir. Desenler net düzgün, belirgin olmalı ve kafaya doğru gittikçe ufalmalıdır. Her desen arkasından çıkan tüyün dip rengiyle daha belirgin hale gelir. Kafadan başlayan bu desenler kanat tüylerine kadar kesintisiz ve simetrik devam etmelidir.Parçalı, Kalın tüy (Buff) çok ağır veya deseni gizleyecek şekilde kötü çıkmış. Desenler kötü dizilmiş veya seyrek. Sırt desenleri bulanık.
Tüy15Parlak, düz ve vücuda yapışık olmalıdır.Çok uzun. Yeterince parlak değil. Bazı bölgelerde kravatlar oluşmuş.
Göğüs Deseni15Göğüs desenleri sırt desenlerine göre biraz daha geniştir. Göğsün her bölgesinde birbirini gaganın altından başlayıp kuşun merkezine kadar hafif azalarak ama belirgin şekilde takip etmelidir. Hafifçe azalan ama belirgin. Boğaza doğru gittikçe şekiller daralır.Çok zayıf, parçalı, bulanık.
Renk10Sarı, beyaz ve turuncu(kırmızı) olabilir. Renk vücuda eşit (homojen) dağılmış parıltılı ve parlak olmalıdır.Tek renk değil. Kalın (Buff) tüy kötü dağılmış, homojen değil. İki renkli. İnce tüylerde melanin tüyler istenenden çok koyu renk, boğucu.
Kanatlar ve Kuyruk5Kuyruk ve kanat tüyleri siyahtır. Kuyruk sıkı, sağlam ve göreceli olarak kısa. Kanatlar vücuda yapışık ve çaprazlanmamış olmalıdır.

Kanatların üst kısmını kaplayan tüyler, omuzlardaki tüylerden daha büyüktür fakat aynı karakteristik desenleri göstermelidir.
Belirgin tüyler yeterince siyah değil. Kuyruk çok uzun veya çok kısa. Kanatlar birbiri üstüne binmiş.

Tüy yok. Simetrik değil.
Kep10a) Bütün kep, başın tepesini kaplar. Alt çenenin üstünden başlar, gözün üstünden geçer, ensede birleşir. Rengi, içinde leke olmaksızın parlak lipogromdur.
b) Parçalı kep, Kepteki melanin bölümler sırttaki desenleri ufalarak göstermelidir.
c) Kepsiz, olanların sırt deseni, gaganın başladığı yere kadar daralarak görülür.
Kask çok büyük. Gaganın veya gözlerin altından geçmiş. Kep enseye çok fazla inmiş. Kepin çerçevesi yeterince belirgin değil. Kafada desenler kaybolmuş , sadece koyu renkler kalmış.
Gaga ve Ayaklar, Tırnaklar10Mümkün olduğunca siyah olmalı. Tırnaklar koyu renktir.Gaga ve ayaklar: Yeterince siyah değil veya lekeli. Tırnaklar saydam.
Boy ve Duruş5En büyük 13,5 cm. Çevik ve canlı olmalı. Kafeste 45 derece açı ile durmalıdır.Sinirli, tedirgin. Çok büyük veya çok narin.
 


R_2f
Sponsorlar

Linkler


tkkkf.com Yarışmalar İstatistik BilezikTürk

info@tkkkf.com

R_4a
R_4b
R_4c
R_4d
R_4e
R_4f
R_4g
R_4h
R_4i
R_4j
R_4k
R_4l


© Türkiye Kanarya ve Kafes Kuşları Federasyonu  V1.0-208, - Written by Jesus_Tr
Sayfa Başına Git