Alman Tepelisi

 
alman @ [E] Irk Kanaryaları
KriterPuanStandartHatalar
Tepe30Tepe başın şeklini alan oval biçimdedir. Merkez nokta tepenin ortasında. Gözler görünür. Ensede hiç boşluk bulunmamalıdır.Çok yuvarlak, tepe tüyleri gözleri kapatacak kadar uzun. Merkez nokta tam yerinde değil. Ensede boşluklar var.
Renk20Sadece melanin veya lipogrom olabilirler. Lipogromların tepelilerinin sadece tepeleri melanin renk taşıyabilir. Kuşlar renk kanaryalarının taşıdığı tüm renklerde olabilir. İnce tüy ve kalın tüy olabilir, fakat parçalı renkli olamaz. Üzerinde taşıdıkları rengin tüm özelliklerini göstermeleri istenir. Taşıdığı renk vücuda eşit dağılmış (homojen) olmalıdır.Dipte kötü renk. Parçalı. Kalın tüylerde renk kötü dağılmış. Renk vücuda eşit dağılmamış.
Biçim,Tip, Boy15Kuşun tipi ve şekli renk kanaryaları ile aynıdır. Yani hafif geniş gövde, düzgün bir sırt, önden bakılınca arkaya doğru çok az incelerek giden bir vücuda sağlam bağlı bir kuyruk ve çaprazlanmadan duran sağlam kanatları vardır. Boy: en az 13.5cm en çok 14.5cm olmalıdır.Renk kanaryalarından farklı biçimde. Çok büyük.
Tüy Yapısı15Parlak, sıkı vücuda yapışıkAçık, yeterince parlak değil. Yıpranmış. Kalitesiz.
Duruş10Sakin ve güzel görünümlü. Kuş ne çok dik ne çok yatık durmalıdır. Duruş pozisyonu 45 derecedir.Kafese alışmamış. Kendini sergileyemiyor. Çok dik veya çok yatık.
Genel Kondisyon10Sağlıklı, şekil bozukluğu yok. Temiz.Sağlıksız, şekli bozuk, pis.
 


R_2f
Sponsorlar

Linkler


tkkkf.com Yarışmalar İstatistik BilezikTürk

info@tkkkf.com

R_4a
R_4b
R_4c
R_4d
R_4e
R_4f
R_4g
R_4h
R_4i
R_4j
R_4k
R_4l


© Türkiye Kanarya ve Kafes Kuşları Federasyonu  V1.0-208, - Written by Jesus_Tr
Sayfa Başına Git