Gloster

 
gloster @ [E] Irk Kanaryaları
KriterPuanStandartHatalar
Ölçü20Oldukça küçük. En fazla 11 cmÇok büyük.
Tepe ve Kafa20Tepe: Yusyuvarlak ve dolgun, enseyle iyice kaynaşmış vaziyettedir. Tepenin merkez noktası çok ufak ve tepenin ortasındadır. Tepe tüyleri bisiklet tekerleğindeki teller gibi düzgün ve intizamlı şeklinde tanzim edilmiştir. Gözler kısmen görülmelidir. Gaga konik ve küçüktür. Kafa: Yuvarlak, oldukça geniş, kaşlar belirgin. Yanaklar dolgundurTepe: Oval, çok küçük, tepe noktası açık, göz gizli, tepe köşeli, enseye bağlı değil, çok düz, ense çizgisi mevcut. Merkez nokta: Çok büyük. Çizgi şeklinde. Gaga çok ağır. Baş: Üçgen, düz, kaş yok, çok küçük.
Vücut20Sırt dolgun, hafif bombeli. Göğüs oldukça geniş, yuvarlak ve bodur olmalıdır. Kanatlar kapalı kuyruk üzerinde çaprazlanmadan ve/veya sarkmadan durmalıdır. Baş bedene çok yapışıktır boyun belirsizdir.Sırt düz. Sırt çökük. Kanatlar çok sarkmış. Göğüs ve omuzlar çok dar. Boyunda düzleşme. Vücut çok ince. Ense belirgin. Çok ağır, karnı sarkmış. Butlar belirgin.
Tüy Yapısı15Yumuşak, vücuda yapışıktır. Renkler parlak olmalıdır. Kırmızı ve portakal hariç tüm renkler olabilir.Çok uzun, vücuttan sarkmış talazlı, yıpranmış, Donuk. Göğüs hızlı atıyor. Horoz tüyleri var.
Duruş10Kibirli, yarı dik, hareketli.Yatık. Çok dik. Butlar belirgin görülüyor.
Kuyruk5Kısa, dar, sırt ile aynı eğimdedir.Uzun ve eşit değil. Kırlangıç kuyruğu şeklinde. Uç tüyler eksik.
Bacaklar ve Ayaklar5Bacaklar kısa, hafif bükük. Butlar görünmemelidir.Bacaklar ve ayaklar: Çok uzun.
Genel Kondisyon5Sağlıklı, canlı ve temiz görünümlüdür.Yıpranmış. Sağlıklı değil.
 

R_3c
R_3d
R_3e
R_3f
R_3g
R_3h
R_3i
R_3j
R_3k
R_3l

Sponsorlar

Linkler


tkkkf.com Yarışmalar İstatistik BilezikTürk

info@tkkkf.com© Türkiye Kanarya ve Kafes Kuşları Federasyonu  V1.0-208, - Written by Jesus_Tr
Sayfa Başına Git