Lancshire

 
lanc @ [E] Irk Kanaryaları
KriterPuanStandartHatalar
Baş ve Tepe30Baş güçlü, geniş, hafif düz ve kaşlı olmalıdır. Tepe: At nalı şeklindedir. Tepenin arka kısmı boyun tüyleri ile kaynaşır. Gözlerin yarısı görünmelidir. Tepesi gri ve koyu renk olanlar kabul edilir, fakat açık renk tepe tercih edilir.Baş çok yuvarlak veya dar,. Kaşsız. Tepe, yuvarlak, ensede açıklık.
Boy2523 cm.23cm den kısa
Duruş15Duruş diktir. Vücut uzun ve dolu, göğüs dolgun ve sağlam, kuyruk uzun ve geniş olup hafifçe aşağıya doğru sarkıktır. Kanatlar uzun. Kanat uçları ile kuyruk arasında boşluk görülmelidir.Duruş çok yatık. Göğüs yeterince dolgun, simetrik değil. Beden narin. Yorkshire gibi. Kanatlar kısa. Kuyruk çok kısa. Beden çok kısa ve bodur.
Ense ve Boyun10Boyun belirgin görülmelidir. Baş ve vücudu birbirinden ayıran görkemli bir boyun olmalıdır.Boyun çok hafif(belli belirsiz). Ense çok dolgun.
Tüy Yapısı, Vücut ve bacaklar10Tüyler sık ve yeterince uzun. Göğüs dolgun, görkemli, omuzlar geniş. Bacaklar uzun, güçlü ve hafif eğik. Baldırın bir kısmı belirgin olmalıdır. Horoz tüyü olabilir.Tüyleri kısa. Sırt kısa ve yeterince dolgun değil. Omuzlar dar. Göğüs yeterince dolgun değil. Vücut simetrik değil. Çok narin. Bacaklar çok kısa.
Genel Kondisyon10Çok sağlıklı ve kusursuz. Sadece sarı ve beyaz olabilir. Tepe gri ve siyah kabul edilir.Sağlıksız, tepe dışında melanin tüylerin olması (Ahraç)
 


R_2f
Sponsorlar

Linkler


tkkkf.com Yarışmalar İstatistik BilezikTürk

info@tkkkf.com

R_4a
R_4b
R_4c
R_4d
R_4e
R_4f
R_4g
R_4h
R_4i
R_4j
R_4k
R_4l


© Türkiye Kanarya ve Kafes Kuşları Federasyonu  V1.0-208, - Written by Jesus_Tr
Sayfa Başına Git