Berner

 
berner @ [E] Irk Kanaryaları
KriterPuanStandartHatalar
Duruş ve Boy25Sakin ve yeterince dik duruşlu. En fazla 16 cm.Çok yatık, yeterince dik değil. Sakin değil. Çok küçük veya çok büyük.
Baş ve Boyun20Baş ve alın geniş ve düz. Başın arka tarafı köşeli. Boyun çok kısa değil ve belirgin. Ense hafif çukur.Baş yeterice yassı değil. (Yorkshire gibi) Alın çok küçük, kafa arkası çok yuvarlak. Boyun yeterince dolgun değil. Çok kısa veya çok bodur.
Göğüs, Omuzlar ve Vücut20Göğüs dolgunca. Omuzlar belirgin (kanada yapışık). Vücut ve sırt uzun. Sanki ince uzun bir şişe gibi.Göğüs dar. Omuzlar belirgin değil. (Yorkshire) Vücut yeterince ince uzun değil. Sırt çok kısa. Çok bodur.
Kanatlar ve Kuyruk10Çakışmadan birbirinin ucuna değen uzun kanatlar. Kuyruğun üstünde durur. Kuyruk uzun ve dar. Sırtı ile bir çizgi oluştur vaziyettedir.Kanatlar çok kısa ve çapraşık. Sırt çizgisi açısında olmayan çok kısa bir kuyruk .
Butlar ve Bacaklar10Butlar kısa tüylerle kaplı ve yarı belirgindir. Bacaklar yeterince uzun, hafif bükük.Butlar çok belirgin. Bacaklar çok kısa ve çok dik.
Tüy Yapısı ve Renk10Tüy yapısı parlak, sık ve vücuda yapışık. Tek renk veya parçalı. Kırmızı veya portakal hariç diğer tüm renkler olabilir.Tüy yapısı yeterince parlak ve açık değil. Yıpranmış tüyler. Dip rengi kırmızı.
Genel Kondisyon5Sağlıklı, temiz, şekil bozukluğu yok.Sağlıksız. Şekil bozuklukları var. Pis ve korkak.
 


R_2f
Sponsorlar

Linkler


tkkkf.com Yarışmalar İstatistik BilezikTürk

info@tkkkf.com

R_4a
R_4b
R_4c
R_4d
R_4e
R_4f
R_4g
R_4h
R_4i
R_4j
R_4k
R_4l


© Türkiye Kanarya ve Kafes Kuşları Federasyonu  V1.0-208, - Written by Jesus_Tr
Sayfa Başına Git