Fife Fancy

 
fife @ [E] Irk Kanaryaları
KriterPuanStandartHatalar
Boy25En önemli özellik, en fazla 11 cm olmasıdır.Çok büyük.
Kafa ve Boyun10Kafa mükemmel bir küre şeklinde. Gaga kısa ve konik. Gözler tam kafanın merkezinde. Boyun kafa ile vücudu birbirinden net olarak ayırmalıdır. Ense derin ve çukuru belirgindir.Baş yeterince yuvarlak değil. Yanaklar ve kafatası düz. Gaga çok büyük. Baş çok iri ve yassı görünüşlü. Boyun çok dolgun. Boğaz ve alın yok.
Vücut ve Sırt10Vücut yumurta biçiminde. Göğüs yuvarlak, sarkık değil. Karşıdan bakıldığında vücut kalp şeklindedir. Sırt yuvarlağı hafif bombeli. Karın yuvarlak devam etmeli aşağıya veya öne doğru sarkık olmamalıdır.Omuzlar çok dar. Göğüs kalp şeklinde değil. Sırt düz. Böğürler çok talazlı. Çok ince.
Kanatlar10Kanatların uzunluğu vücutla orantılıdır. Kanatlar birbiri ile çakışmaksızın kuyruk başlangıcında birleşirler.Çok uzun, çapraşık, sarkık.
Tüy Yapısı10Parlak. Vücuda yapışık. İpeksi ve kalitelidir.Yeterince parlak değil. Yıpranmış tüyler. Göğüs tüylerinde yarıklık (boşluk) var.
Renk10Turuncu- kırmızı hariç bütün renkler olabilir. Sıcak ve parlak tüy rengi tüm vücuda aynı tonda yayılmış olmalıdır.Renk tüm vücuda eşit dağılmamış. Turuncu veya kırmızı renk almış
Duruş ve Hareket10Gururlu ve sakin. Baş enseyi ortaya çıkarak şekilde dik. Duruş eğimi 60 derece olmalıdır.Yatık. Kafes uygun değil.
Bacaklar ve Ayaklar5Baldırlar kısa, görülebilir şekilde. Bacaklar hafif dik, vücuda uyacak uzunlukta, çok kısa değildir.Ayaklar gergin ve iri. Butlar belirgin değil. Bacaklar çok kısa
Kuyruk5Kuyruk kısa dar ve mümkün olduğu kadar iyi biçimli olmalıdır. Kuyruk ucu yuvarlakmış intibası vermelidir.Uzun ucu kırlangıç kuyruğu görüntüsünde. Yıpranmış pis.
Genel Kondisyon5Sağlıklı, kibar hareketli, şekil bozukluğu ve kusurlar yok.Sağlıksız, hareketsiz, donuk. Tırnaklar, bacaklar, gagada bozukluklar var.
 

R_3c
R_3d
R_3e
R_3f
R_3g
R_3h
R_3i
R_3j
R_3k
R_3l

Sponsorlar

Linkler


tkkkf.com Yarışmalar İstatistik BilezikTürk

info@tkkkf.com© Türkiye Kanarya ve Kafes Kuşları Federasyonu  V1.0-208, - Written by Jesus_Tr
Sayfa Başına Git