Japon Hoso

 
JapHoso @ [E] Irk Kanaryaları
KriterPuanStandartHatalar
Duruş ve Hareketler25Yarım ay şeklinde, butlar belirgin, bacaklar hafif eğiktir. Kuş hareketlidir fakat, korkak ve tedirgin değildir.Çok dik, tam olarak yarım ay şeklinde değil, esnek değil, butlar belirgin değil, duruş yatık, yeterince hareketli değil, sıkıntılı, çok sinirli, kuyruk tüneğin altına doğru değil.
Biçim20Silindir biçiminde küçülen, narin bir vücudu vardır. Vücut uzun dar bir elipsi andırır. Vücudunun hiçbir yerinde kıvırcık tüyleri olmaması gerekir.Çok gürbüz, çok geniş, kıvırcık tüylü, göğsü ve sırtı çok hantal, vücut hatları yuvarlak değil.
Boy20En fazla 11,5 cm.11,5 cm.den büyük.
Omuzlar ve Sırt15Omuzlar yüksek, dar ve yuvarlaktır. Omuzlar arasında oyuk, boşluk olmamalıdır. Sırt tam yuvarlaktır. Yandan bakıldığında sırtın görünüşü çeyrek daire gibidir.Omuzlar geniş ve köşeli. Sırt düz veya gerekli yuvarlaklıkta değil., Omuzlar arasında boşluk veya oyuk var.
Baş ve Boyun10Baş: Küçük, oval ve yılan başı gibidir. Boyun: Uzun ve dardır. Ortada incelen boyun başa ve gövdeye doğru, konik bir şekilde hafifçe genişler.Kafa çok iri. Boyun kısa ve/veya dolgun. Gaga iri, hantal.
Kuyruk5uşun dar, ucu çatallı kuyruk sokumundan itibaren tüneğin altına doğru bükülen bir kuyruğu vardır. Kuş gösteri (duruş) anında kuyruğunu tüneğin altına doğru eğmelidir.Kısa ve geniş. Duruş anında tüneğin altına doğru değil.
Genel Kondisyon5Kuş sağlıklı, güçlü, ve temiz olmalıdır. Kuşun tüyleri düz ve parlaktır. Bütün renkler görülebilir.Sağlıksız, kirli, kıvırcık tüyleri var, gaga ve/veya ayaklar pis.
 


R_2f
Sponsorlar

Linkler


tkkkf.com Yarışmalar İstatistik BilezikTürk

info@tkkkf.com

R_4a
R_4b
R_4c
R_4d
R_4e
R_4f
R_4g
R_4h
R_4i
R_4j
R_4k
R_4l


© Türkiye Kanarya ve Kafes Kuşları Federasyonu  V1.0-208, - Written by Jesus_Tr
Sayfa Başına Git