Belçika Kamburu

 
belKam @ [E] Irk Kanaryaları
KriterPuanStandartHatalar
Duruş40Hareket ederken kuş boynunu öne uzatıp omuzlarını kaldırır. Başı sırttan (arkadan) bakılınca görünmez. Sırt kuyrukla dikey bir çizgi oluşturur. Kuş ayaklarının üzerinde yavaşça gerinir ve 7 biçiminde durur. Kuşun kuyruğu ile tünek arasında 1cm uzaklık olmalıdır. Kuşun boynu ile vücudu arasında 80 derecelik bir açı oluşur.Sinirli, düzgün bir üçgen şeklinde değil. Kuyruk tüneğin altında. Kanatlar vücuda yapışık değil.
Vücut25Göğüs üçgen şeklinde uzun ve geniş, kuyruk ile birlikte düşey bir çizgi oluşturur. Dolgun, geniş, üçgen sırt ,ne çok yuvarlak, ne çok oyuktur. Omuzlar geniş ve yüksek. Kanatlar uzun ve vücuda yapışıktır.Göğüs dar. Silindir şeklinde. Üçgen değil. Çok kısa. Omuzlar çok oyuk. Omuzlar çok dar, yuvarlak, üçgen değil. Kanatlar ayrık.
Baş ve Boyun12Baş küçük ve oval. Boyun ince ve uzundur.Baş büyük ve iri. Boyun kısa ve dar.
Tüy Yapısı8Tüyler mümkün olduğunca düz ve parlaktır. Kuş portakal veya kırmızı hariç her renk olabilir.Tüyler çok kıvırcık ve kaliteli değil. Kırmızı boyalı.
Boy5En az 17 en çok 18 cm.dir. Uzunluk gagadan omuzlara ve omuzlardan sırtı takip ederek kuyruğun ucuna kadardır.17 cm.den küçük veya 18 cm.den çok büyük.
Bacaklar ve Butlar5Bacaklar uzun, hafif bükük ve tüylü. Butlar vücuda yapışıktır.Bacaklar kısa. Tüysüz. Ayaklar Gibber şeklinde çok dik, bükülmüyor.
Kuyruk5Sağlam, dar, uzun ve sırt ile aynı çizgide durmalıdır.Kuyruk balık kuyruğu gibi açık. Veya sırtla çizgi halinde değil tünekten çok uzak duruyor.
 

R_3c
R_3d
R_3e
R_3f
R_3g
R_3h
R_3i
R_3j
R_3k
R_3l

Sponsorlar

Linkler


tkkkf.com Yarışmalar İstatistik BilezikTürk

info@tkkkf.com© Türkiye Kanarya ve Kafes Kuşları Federasyonu  V1.0-208, - Written by Jesus_Tr
Sayfa Başına Git