Mehringer

 
mehringe @ [E] Irk Kanaryaları
KriterPuanStandartHatalar
Boy20En fazla 13 cm.13 cm.den büyük.
Manto15Sırttaki kıvırcıklık mümkün olduğunca belirgin ve uzun olmalı. Manto tüyleri sırtı bir ortadan ikiye ayırmalı ve iki taraf simetrik olmalıdır. Buket kıvırcıklığı yumuşak tüylerden oluşmalı ve mantonun bitiminde kuyruğa ve sağa sola doğru dökülmelidir.Manto, çok kısa, çok dar, orta çizgi net değil. Simetri yok, çok kısa tüylerden oluşmuş. Buket zayıf veya yok.
Göğüs ve Karın15Göğüs tüyleri vücudun iki tarafından gelerek ortada simetrik olarak birleşmelidir. Karın tüyleri de kıvırcık ve düzenli olmalıdır.Simetrik değil. Düz, hacimsiz, dalgalı veya boşluklu.
Yüzgeçler15Butların üstündeki tüyler hacimli, yukarıya dönük ve iki tarafta simetrik olmalıdır.Zayıf ve eğik. Yüzgeçler yok veya simetrik değil. Yüzgeçler göğüse yönelik veya göğüse karışmış. Yüzgeçler yanda değil karına yerleşmiş.
Baş10Mehringer’ in geniş bir kafası olması gerekir. Baş vücudun geri kalanıyla uyumlu olmalıdır. Baştaki kıvırcıklık ve şekil, güzel olmalıdır. Favoriler yanaklardan çıkmalıdır. Boyun da çepeçevre bir yaka olmalıdır. Yaka, bedenden boyuna geçiş bölümü olarak net görülmelidir.Kıvırcıklığı az veya kapüşon şeklinde arkadan kapalı. Çok küçük, şekilsiz. Favorileri yok. Yakalık yok.
Ayaklar5Bacaklar kısa ve tüylerle kaplı olmalıdır. Tırnaklar, tirbuşon şeklindedir. Tırnaklar kısaltılmalıdır.Düz veya kırık tırnaklar. Çok uzamış kısaltılmamış tırnaklar. Bacakları çok uzun ve/veya baldırlar tüysüz.
Kuyruk ve Horoz Tüyü5Kuyruk gürbüz ve geniş olmalıdır. Horoz tüyleri görünür olmalıdırKırlangıç kuyruğu inceliğinde ve/veya çatallı.
Duruş5Mehringer, baş, boyun ve kuyruk düz bir çizgi oluşturacak şekilde dik durmalıdır.Eğik, tüneğe yatık.
Tüy Yapısı5Hacimli, sağlıklı ve kıvırcık tüylerin arasında boşluklar olmamalıdır.Tüyler hacimsiz, mat, kısa ve sert, ışıltısı eksik.
Genel Kondisyon5Çok sağlıklı, temiz olmalı kendini kafeste güzel sergilemelidir. Bütün renkleri görülebilir.Sağlıksız, ürkek, pis
 

R_3c
R_3d
R_3e
R_3f
R_3g
R_3h
R_3i
R_3j
R_3k
R_3l

Sponsorlar

Linkler


tkkkf.com Yarışmalar İstatistik BilezikTürk

info@tkkkf.com© Türkiye Kanarya ve Kafes Kuşları Federasyonu  V1.0-208, - Written by Jesus_Tr
Sayfa Başına Git