Fiorino

 
fiorino @ [E] Irk Kanaryaları
KriterPuanStandartHatalar
Boy ve Biçim15En fazla 13 cm olabilir, Sadece vücudunda kıvırcıkları olan dolgun ve biçimlidir.İri, dış görünüşü düzgün değil.
Tepe (kafa) Boyun15Tepe: Yuvarlak, düzgün, simetrik. Tepe noktası başın merkezinde, gözler belirgin görülür şekildedir. Kafa: Kaşlı, geniş ve yuvarlak, gözler belirgindir. Boyun: Düz, güzel, geniş ve tepe ile güzel kaynaşmış olmalıdır.Oval, dağınık, tepe noktası tam merkezde değil. Göz çok belirgin değil. Ensede boynuz tüyleri var. Ensesi çıplak. Kafa şekli dar, soğuk, kaşsız. Boyun: Boyun tüyleri, çok ince ve kıvırcık.
Duruş10Kuş tünekte 55 derecelik bir açı ile hafif dik durmalıdır. Bu pozisyon ne çok dik ne de yatıktır.55 dereceden eğik, yatık
Tüy Yapısı10İpeksi, yoğun, kıvırcık yerleri tahmin edilenden daha parlak olmalıdır.Çok sert, yeterince gür değil, karın tüyleri kıvırcık
Manto ve Omuzlar10Sırtı kaplayan tüyler simetrik ve yoğun. Manto boyunca orta çizgi yerinde ve düzgün olmalıdır.Simetrik değil, sırt yeterince örtülü değil, ayrım çizgisi doğru yerinde değil.
Yan Yüzgeçler10İki taraftan yoğun, simetrik ve kanatların ucuna kadar dik olmalıdır.Zayıf, simetrik değil, yeterince dik ve eşit değiller. Yerleşimi çok alçak, çok yüksek
Kıvırcık Göğüs Tüyleri10Simetrik, kapalı kabuk (midye kabuğu) şeklinde, yoğun ve hiç boşluksuz olmalıdır. Karın bölgesinde kıvırcıklar bulunmamalıdır.Simetrik değil, açık, aralıklı.
Kanatlar5Bedene uyumlu ve kuyruk sokumunda düzgün, çakışmadan durmalıdır.Üst üste çaprazlanmış veya vücuttan sarkar pozisyonda.
Ayaklar ve Baldırlar5Uzun, tüylerle kaplı, parmaklar ve tırnaklar sağlam, sağlıklı ve temiz olmalıdır.Kısa ve tüylerle iyi örtülmemiş.(Baldırlar tüysüz.)
Kuyruk5Kısa ve sıkıÇok uzun, çok geniş.
Genel Kondisyon5Temiz, canlı, sağlıklı olmalıdır. Bütün renkler olabilir.Sağlıksız, canlı, hareketli değil,
 


R_2f
Sponsorlar

Linkler


tkkkf.com Yarışmalar İstatistik BilezikTürk

info@tkkkf.com

R_4a
R_4b
R_4c
R_4d
R_4e
R_4f
R_4g
R_4h
R_4i
R_4j
R_4k
R_4l


© Türkiye Kanarya ve Kafes Kuşları Federasyonu  V1.0-208, - Written by Jesus_Tr
Sayfa Başına Git